כותר מלאה לטסט

בכל תהליך של התחדשות עירונית מצליח לוקחים חלק מספר בעלי תפקידים: הדיירים ועורך הדין מטעמם, מנהל הפרויקט, היזם, המפקח ויועץ המס. לכל אחד מבעלי המקצוע נדבך שונה, ויש חשיבות למועד כניסתם לעבודה.
שלבי הפרויקט ואנשי המקצוע
טרום ביצוע
• התארגנות ראשונית של הדיירים, בחירת עורך דין מלווה ומנהל פרויקט מטעם הדיירים – מומלץ שכלל הדיירים בבניין יכירו את עוה"ד ומנהל הפרויקט ולא רק וועד הבניין. עוה"ד ידאג לאינטרסים המשפטיים של הדיירים באמצעות חוזים והסכמים, ייתן מענה של ייעוץ וייצוג בהליכי משפטיים, יסלק גורמים מעכבים בתהליך, יסייע בבחירת אנשי המקצוע השותפים לתהליך ועוד.
תפקידו של מנהל הפרויקט הוא לארגן את הדיירים, להציג בפניהם תמונה כללית של הפרויקט, להחתים את הדיירים על הסכמה ראשונית, לבדוק היתכנות הפרויקט מול העירייה והיזמים, לערוך מכרז יזמים, לעזור בהחתמת הדיירים ועוד. 

 • בחירת יזם לפרויקט – משרד עו"ד אברהמוב בעל ניסיון עשיר עם יזמים הפועלים בתחום ההתחדשות העירונית וישקיע משאבים באיתור היזם בעל הרקע המתאים ביותר לפרויקט שלכם.
 • בחירה ומינוי של פקח לפרויקט – מפקח מקצועי ייבחן בצורה מיטבית את המפרט הטכני של הדירות ואת תמורתן לדיירים – התאמת גודל הממ"דים, סוגן וטיבן של הדלתות, המעלית, שטח הגינה, התקנת אינטרקום, מיקום החנייה ושטחי החנייה לכל דייר, מיקום המחסנים והמרפסות ועוד.
 • יועץ מס – פונקציה מקצועית שכדאי להכניס לתמונה בשלב הקודם לחתימה על ההסכם. תפקידו של יועץ המס הוא לתכנן עבור היזם ועבור הדיירים את הוצאת הפרויקט אל הפועל בכמה שפחות הכבדת מס. שלב חיוני שנועד להסיר ייתכנות של נטישת היזם את הפרויקט בשל כדאיות כלכלית בפרויקט.
  שלבי התכנון
 • אדריכל מטעם היזם – שמטבע הדברים ידאג לאינטרס של היזם, ולכן שומרי הראש הם הדיירים, עורך הדין, מנהל הפרויקט והמפקח.
 • החלטת הוועדה – עד לשלב זה עובד עורך הדין מול הדיירים שחתמו על ההסכם, ובשלב הזה הוא מתמודד מול הדיירים הסרבנים במטרה לרתום אותם להיות חלק מהפרויקט ולעדכנם בשלבי התהליך. מהניסיון של עו"ד אברהמוב עד להחלטת הוועדה לא ניתן לתבוע את הסרבנים, אבל לאחריו מתאפשרת תביעה, והבנה זו מובילה  על ההסכם.
 • קבלת היתר לפרויקט ועלייה על הקרקע – בשלב זה מפקיד היזם בידי עורך הדין המייצג את הדיירים את הביטחונות, ונדרשות ערבויות ופוליסות ביטוח, שייבחנו על ידי יועץ ביטוח.
  שלבי הביצוע
 • על שלבי הביצוע יפקחו מנהל הפרויקט והמפקח. למפקח תפקיד משמעותי בשלב זה. הוא ידאג לבדיקת המפרט הטכני בהסכם, ילווה את כל שלבי הביצוע וימנע ליקויי בנייה בפרויקט.
 • רישום הבית המשותף בטאבו. הרישום מבטיח את הקניין של הדיירים על נכסיהם. עורך הדין יבדוק שאין טעויות ברישום הדירות, וברישום המחסן והחנייה כצמודים בטאבו.

 


     
     
     

 

 

כתבה מספר 1

כתבה מספר 1

תקציר כתבה תקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבההתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבהתקציר כתבה
דרג את הכתבהדירוג כתבה כתבה מספר 1: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
2כתבה

2כתבה

תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר
17/08/2013
דרג את הכתבהדירוג כתבה 2כתבה: 4 כוכבים
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
1 מדרגים
כתבה 3

כתבה 3

תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר תקציר
דרג את הכתבהדירוג כתבה כתבה 3: 0
כוכב 12 כוכבים3 כוכבים4 כוכבים5 כוכבים
ללא מדרגים
עבור לתוכן העמוד
תנאי שימוש: גולש נכבד, כל חומר המוגש באתר זה מהווה מידע כללי בלבד ואינו מהווה תחליף לקבלת יעוץ ו/או טיפול משפטי. האתר, בעליו, מפעיליו ועורכיו לא יהיו אחראים לכל נזק שייגרם כתוצאה משימוש ישיר ו/או עקיף במידע שנמסר באתר. אנו מאחלים לך גלישה נעימה